Szukasz sprawdzonego ubezpieczenia rolniczego?

Zadzwoń do nas a nasi konsultanci pomogą w doborze najkorzystniejszej oferty.

Zadzwoń

Ubezpieczenie rolnicze jest obowiązkowe w przypadku, kiedy rolnik pobiera dopłaty bezpośrednie. Wówczas jest on zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia związanego z ryzykiem takim jak powódź, susza, grad, przymrozki. Konieczne jest ubezpieczenie upraw od co najmniej jednego z tych ryzyk. W takiej sytuacji odszkodowanie jest wypłacane po upływie 14 dni od podpisania polisy ubezpieczeniowej. Jedyny wyjątek stanowi sytuacji związana z przezimowaniem upraw, wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe odpowiada do dnia, w którym ubezpieczenie zostało wykupione.

Zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia rolniczego są również rolnicy, którzy zrezygnowali z hodowli zwierząt oraz uprawy roślin jednak są właścicielami gruntów. Taka sytuacja dotyczy również budynków rolniczych powyżej 20 m2, muszą one być bezwzględnie ubezpieczone nawet jeśli nie jest prowadzona na nich żadna działalność.

Ubezpieczenie rolnicze jest obowiązkowe również wtedy, kiedy osoba odziedziczyła gospodarstwo, a nie zamieszkuje jego terenu. Takie sytuacje najczęściej mają miejsce przy dziedziczeniu spadku. Osoba, która wchodzi w posiadanie gospodarstwa powinna bezwzględnie pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia rolniczego.

Zostaw swój numer – oddzwonimy!

Ubezpieczenia zdalne

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom umożliwiamy zakup polisy w sposób całkowicie zdalny. Wystarczy podać dane kontaktowe, a nasz konsultant skonstatuje się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

    Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych w celu kontaktu zwrotnego. Szczegóły w naszej polityce prywatności.